Fotoğraflar

170. Yıl Balomuz

 170.yılı Veteriner Hekimler Gecesini Coşkun Sabah ile kutladık.

Ülkemizde Veteriner Hekimliği eğitim ve öğretiminin 170.yılı nedeniyle Kuşadası Pamucak Sürmeli Efes otelde düzenlediğimiz gecede meslektaşlarımızla bir arada olduk. Geçen hafta içinde Çukurova Üniversitesinde de Veteriner Fakültesi kurulması kararını ne yazık ki üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.170 yılda 24 fakülte ülkemiz için iç açıcı bir durum değildir.Geçen yıllara rağmen mesleki anlamda ne yazık ki hak ettiğimiz noktaya ulaşabilmiş değiliz.

Gerek meslek örgütleri olarak Veteriner Hekim Odalarının çalışmaları gerek kamu kurumlarında görev alan meslektaşlarımızın mücadeleleri gerekse özel sektörde kliniklerde halkla iç içe olan mesleğe yakışan faaliyetler yürüten meslektaşlarımızın çalışmaları ne yazık ki hak ettiği değeri bulmamaktadır.Devlet politikası olarak ele alınmayan her konuda olduğu gibi mesleki uygulamalarımızın yasal mevzuatlarla doğru desteği alamaması üzücüdür.

Veteriner Hekimler Odamız her kurumsal yapı gibi onu oluşturan yapı taşları ile;temsilcilikleri,komisyonları ve çalışma grupları ile var olabilir.Tüm bu yapı taşlarının temeli de sizler yani mesleğin üyeleridir.

Bir çok sektörden meslektaşımızın yüksek oranda katıldığı Veteriner Hekimler gecemizde olduğu gibi yönetim kurulu olarak meslektaşlarımızdan bundan sonra gerçekleştirilecek her etkinlik ve çalışmamız içinde olmalarını ve çitayı hep birlikte yükseğe taşıyabilmeyi istiyoruz.Keyifli ve mutlu geçen gecemize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

H.Gökhan ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu adına
Başkan

Comment here