Fotoğraflar

2. Ulusal Süt Zirvesi İzmir`de Düzenlendi

2. Ulusal Süt Zirvesi odamızın da bulunduğu kamu ve sivil toplum örgütünden oluşan düzenleme kurulunun organizasyonu ile İzmir Swissotel Grand Efes Otel’de 20-21 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlendi. Zirvenin birinci günü 20 Mayıs 2013 önceden oluşturulan,üniversitelerden akademisyenler,kamu görevlileri,sivil toplum örgütlerinden, özel sektör, süt hayvanı yetiştiriciliği ve diğer hayvan yetiştiriciliği yapan kuruluşların temsilcilerinin katılımından oluşan,“Sürü Yönetimi Hayvan Sağlığı ve Refahı Komitesi, Kaliteli Süt Üretimi ve İşleme teknolojileri Komitesi, Süt Politikası ve Ekonomisi ile Beslenme ve Tüketim Komitesi “olmak üzere zirvenin ikinci günü tartışılmak üzere bildiriler hazırlandı.
21 Mayıs 2013 ikinci günü sabah açılış konuşmalarından sonra hazırlanan bildiriler okundu ve tartışıldı.Tartışmaların ağırlıklı olduğu konular içinde hayvan yetiştiriciliğinin sorunları, desteklemeler, kaliteli kaba yem sorunu, mer’alarla ilgili sorunlar, çiğ süt fiyatları ve kaliteli ve sağlıklı süt tüketimi üzerine odaklandı. Öğleden sonra süt ve süt ürünleri sektörü ile ilgili dünya ve Türkiye istatistikleri, sektör temsilcilerinin konuşmaları ve plaket töreni ile son buldu.
Zirveye Oda Başkanımız H.Gökhan Özdemir ve odamız üyelerinden Veteriner Hekim Adnan Serpen katılmıştır.
Zirve boyunca sektörle ilgili sponsor kuruluşların zirvenin düzenlendiği salonun yakınında açtıkları stantlar da çeşitli tanıtım faaliyetlerinde bulunuldu.
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından zirveye,Hayvancılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. İbrahim Özcan,Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Sayın Dr.Nahit Yazıcıoğlu katılmıştır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu

Comment here