VİZYON

Veteriner Hekimlik mesleğinin İnsan, hayvan toplum ve çevre sağlığı yönünden  önemli yükümlülükler üslenmiş olduğunu bilerek, İzmir başta olmak üzere ülkemizde Veteriner Hekimlik mesleğini hak ettiği saygın düzeye getirmek.

MİSYON

Mesleğimizin çalışma alanlarıyla ilgili toplum bilincini arttırmak ve farkındalık  yaratmak için çalışmak, çağdaş anlamda yeterli ve kaliteli hizmetin verilmesi için mesleki  gelişimi her alanda desteklemek, mesleki dayanışmanın ve saygının gelişmesi, meslektaşlar arası sosyal, kültürel ve mesleki ilişkilerin artmasını sağlamak, diğer oda dernek vb. meslek örgütleri ile iş birliği yaparak ülkemizin ve mesleğimizin her anlamda kalkınması için mücadele vermek.

DEĞERLERİMİZ

1- ATATÜRKÇÜLÜK:

ATATÜRK İLKELERİNE TEMELDEN BAĞLI, LAİK DEMOKRATİK SOSYAL HUKUK DEVLETİNİN İNANÇLI SAVUNUCUSU OLMAK.

2- ÇALIŞKANLIK:

ULU ÖNDERİMİZİN “ÇALIŞMADAN, YORULMADAN, ÜRETMEDEN, RAHAT YAŞAMAK İSTEYEN TOPLUMLAR, ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ VE DAHA SONRADA İSTİKLAL VE İSTİKBALLERİNİ KAYBEDERLER” VECİZESİNİ UNUTMADAN DAİMA ÇALIŞMAK.

3- HEKİMLİK:

DEĞİŞEN ÜLKEMİZDE HAK ETTİĞİ SAYGIN YERE BİR TÜRLÜ GELEMEYEN VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİNİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK VE GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN ETTİĞİMİZ MESLEK YEMİNİNİN GEREKLERİNİ VE MESLEK İLKELERİNİ DAİMA TAVİZSİZ UYGULAMAK.

4- EĞİTİM:

MESLEKİ BİLGİ VE DENEYİMLERİ ÇAĞIN SEVİYESİNDE TUTABİLMEK AMACIYLA HER FIRSATTA MESLEKİ GELİŞİME YATIRIM YAPMAK. ÜYELERİMİZİN YANI SIRA VATANDAŞ VE  ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALARLA TOPLUMDA MESLEĞİMİZ HAKKINDA BİLİNCİ ARTTIRMAK.

5- VERİMLİLİK:

KAYNAKLARIMIZI ETKİLİ VE VERİMLİ KULLANMAK,  DAİMA TASARRUF YAPARAK GEREKSİZ GİDERLERİ ÖNLEMEK, VAR OLAN OLANAKLARI DOĞRU KULLANARAK ÜST DÜZEYDE HİZMET ÜRETMEK.

6- KALİTE:

HALKIMIZIN YÜKSEK BEKLENTİLERİNİN KARŞILANMASI VE GÜVENİNİN KAZANILMASI AMACIYLA, SÜREKLİ GELİŞEN VE YENİLENEN HİZMETİ MESLEKTAŞLARIMIZIN VE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNMAK.

7- ÖNDERLİK:

YAPTIĞI YENİLİKÇİ VE GELİŞİME AÇIK UYGULAMALARLA ÖRNEK ALINAN, HER ANLAMDA ÖNDER OLMAK.

admin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
admin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
Latest Posts